1 tason estekilpailu 23.7.2016

Julkaisupäivämäärä: Jul 15, 2016 2:3:35 PM

Tervetuloa Lempäälän Ratsastusseura ry:n järjestämään esteratsastuksen 1-tason kilpailuun Lempäälän Ratsastuskoululle lauantaina 23.7.2016 alkaen kello 13. Kilpailu on HÖÖKS SUMMER CUP 3. osakilpailu sekä kilpailussa ratsastetaan LmR:n esteratsastuksen seuranmestaruus 2016

Luokka 1. 50-60cm arv. A.0.0

Avoin kaikille

Ilmoittautumis- ja lähtömaksu 10 + 10 (LmR jäsenet 5+10)

Luokka 2. 75 cm arv. taitoarvostelu

PRIX DE K9 COMPETITION HORSE

Avoin kaikille

LmR seuranmestaruus

Ilmoittautumis- ja lähtömaksu 10+ 10 (LmR jäsenet 5+10)

Luokka 3. 80 cm arv. taitoarvostelu

Avoin kaikille

HÖÖKS SUMMER CUP 3. osakilpailu

Ilmoittautumis- ja lähtömaksu 10+ 10 (LmR jäsenet 5+10)

Erityismääräykset:

 1. Ilmoittautuminen viimeistään tiistaina 19.7.16 klo 24 mennessä sähköpostitse lempaalanratsastusseura@gmail.com . Ilmoittautumisessa mainitse ratsastaja, ratsun nimi, luokka/luokat, seuran nimi sekä hevonen/iso poni /pikkuponi. Kilpailuun ei oteta jälki-ilmoittautumisia.

 2. Ratsulla saa olla enintään kaksi lähtöä.

 3. Lähdönperuutukset perjantaina klo 12 mennessä lempaalanratsastusseura@gmail.com Tämän jälkeen peruutetuista tai peruuttamattomista lähdöistä peritään osallistumismaksut sääntöjen mukaisesti. Maksuja ei peritä ell/lääkärintodistuksella (esitetään kansliassa tai toimitetaan osoitteeseen lempaalanratsastusseura@gmail.com viimeistään maanantaina 25.7.2016)

 4. Kaikki maksut suoritetaan käteisellä kilpailukansliaan viimeistään puolitunti ennen luokan alkua. Seurajäsenyys vaaditaan jokaiselta kilpailijalta ja se tarkistetaan kaikilta kilpailijoilta, muista ottaa jäsenkortti mukaan.

 5. Kilpailukanslia aukeaa tuntia ennen ensimmäisen luokan alkua ja sulkeutuu puolituntia viimeisen luokan päättymisen jälkeen.

 6. HÖÖKS SUMMER CUP –säännöt kutsun liitteenä.

 7. Kilpailuissa jaetaan sijoittuneille ruusukkeet ja LmR mestaruusluokassa lisäksi mestaruuspokaalit ja –setit. Luokassa 2 tavarapalkinnot, jotka sponsoroi K9 COMPETITION HORSE

 8. Kilpailijatiedote ja lähtölistat julkaistaan torstaina 21.7. osoitteessa www.lempaalanratsastusseura.com

 9. Kanslian yhteydessä toimii buffetti.

 10. Kilpailut ja verryttely pidetään Lempäälän Ratsastuskoulun hiekkapohjaisella ratsastuskentällä Kilpailupaikan osoite on Vaihmalantie 145, 37500 Lempäälä.

 11. Kilpailun johtajana, estetuomarina ja turvallisuuspäällikkönä toimii Moona Repo 044-7445554. Taitotuomarina toimii Sari Lunden.

 12. Kilpailuissa noudatetaan soveltuvin osin SRL:n sääntöjä.

 13. Järjestäjä pidättää itsellään oikeuden muutoksiin.